W dniach 16 – 18 czerwca na stadionie Miejskim w Łomży odbędzie się kolejna edycja turnieju Łomża CUP. W tym roku Młodzieżowy Łomżyński Klub Sportowy reprezentować będą zawodnicy z rocznika 2010 prowadzeni przez trenera Marcina Sawko.  Organizatorem wydarzenia są rodzice rocznika 2010. Turniej będzie przede wszystkim emocjonującym i widowiskowym wydarzeniem sportowym gdyż na nasze zaproszenia odpowiedziały szkółki zajmujące miejsca 1 – 3 w najwyższych klasach rozgrywkowych w swoich regionach w kategorii Młodzik D1. Wśród nich będą:

Wszystkie zespoły rozegrają po 11 meczów w półgodzinnym wymiarze czasowym w jedenastoosobowych składach. Na trzech pełnowymiarowych boiskach (płyta główna, boisko boczne, boisko sztuczne przy WORD) zobaczymy  ponad 200 zawodników z różnych regionów Polski.

To nie pierwsze tego typu wydarzenie w naszym mieście.  W 2018 roku w ramach obchodów 600 lecia nadania Łomży praw miejskich odbyła się premierowa edycja turnieju w której wystąpiły rocznik 2006 i 2007 Młodzieżowego ŁKS.  W 2019 roku naszą szkółkę reprezentował rocznik 2010 prowadzony przez trenera Wojtka Pietruszewskiego.

 

W roku 2021 i 2022 do organizacji rozgrywek tym razem rangi ogólnopolskiej przystąpili rodzice rocznika 2009. Przy wsparciu finansowym i logistycznym ze strony władz miasta Łomża, MOSiR oraz dzięki środkom pozyskanym z Urzędu Marszałkowskiego udało się zorganizować Football Cup Łomża w którym w formule 9×9 mogliśmy zobaczyć między innymi zespoły Sląska Wrocław, Legii Warszawa, Polonii Warszawa, Wisły Płock, Stomilu Olsztyn, Arki Gdynia czy też Barca Academy.

Galerię z poprzednich dwóch edycji możemy zobaczyć tutaj

Dla tegorocznej edycji wsparcie organizacyjne lub finansowe zadeklarowały; Zarząd Młodzieżowego Łomżyńskiego Klubu Sportowego, władze miasta Łomża, MOSiR oraz Grupa Ratownicza Nadzieja,

W trakcie wydarzenia organizatorzy prowadzić będą zbiórkę na rzecz Bartosza Płoskiego u którego zdiagnozowano rzadką genetyczną chorobę Pelizaeusa-Merzabachera. Chłopiec był opóźniony psychoruchowo, nie siadał samodzielnie, nie chodził, oczopląs dodatkowo utrudniał jego rozwój. Obecnie Bartek jest poddawany intensywnej i systematycznej rehabilitacji, dzięki czemu siada, czworakuje, chodzi przy meblach. Wymaga stałej opieki lekarzy specjalistów z dziedziny chorób rzadkich, oraz intensywnej, systematycznej i specjalistycznej rehabilitacji. W codziennym funkcjonowaniu i terapii potrzebny jest specjalistyczny sprzęt rehabilitacyjny typu ortezy tułowia i stóp, specjalne obuwie ortopedyczne, chodziki, oraz pionizatory.

Punktem kulminacyjnym zbiórki będzie licytacja oryginalnej koszulki Napoli z nazwiskiem i podpisem Piotra Zielińskiego. Licytację organizatorzy rozpoczną w mediach społecznościowych natomiast jej dokończenie odbędzie się w niedzielę 18 czerwca na Stadionie Miejskim w Łomży.

Turniej rozgrywany będzie z równolegle odbywającymi się Dniami Łomży co da możliwość uczestnikom i kibicom przyjezdnym poznać nasze miasto nie tylko ze sportowej odsłony.

Patronem honorowym wydarzenia będzie Prezydent Miasta Łomża natomiast patronem medialnym Radio Eska i Grupa Medialna Narew.